Print

«Польща – Росія 1:1. Граємо далі!»

PR dla Zagranicy
Jana Stepniewicz 13.06.2012 10:57
«Gazeta Wyborcza»: Куба Блащиковський вперіщив росіянам найгарніший як досі у цьому чемпіонаті гол

На перших шпальтах польських газет – замість фотографій політиків – бачимо справжні емоції – на обличчі капітана польської збірної Якуба Блащиковського. Так, так, того, котрий забив гол у російські ворота на 57-мій хвилині матчу і врятував поляків від поразки «Польща – Росія 1:1. Граємо далі!» – радіє «Gazeta Wyborcza». «До нас повернулася надія» – зізнаються журналісти щоденника «Rzeczpospolita». Але публіцисти видання «Dziennik. Gazeta Prawna» охолоджують емоції – «Матч останнього шансу – перед нами». Повернімося до Блащиковського: «Це була якась ракета! – пише про гол поляка Рафал Стець з видання «Gazeta Wyborcza». – Куба Блащиковський вперіщив росіянам найгарніший як досі у цьому чемпіонаті гол. Поляки вирівняли рахунок і – якщо у суботу переможуть чехів – гратимуть у чвертьфіналі».

Зацитую, щоправда, не пресові повідомлення, а коментар нашого колеги з Першої програми Польського радіо Томаша Зімоха: «Це був запах перемоги!». Бажаємо полякам перемогу теж посмакувати!

Отже, у польських газетах – чимало про емоції. Не тільки футбольні. «Футбольне свято і бійка». «Хуліганська Польща вітає» – у цих статтях читаємо про марш російських вболівальників і сутички з польськими стадіонними хуліганами. Причиною бійки стала комуністична символіка, яку мали деякі росіяни. Результат такий – 10 осіб зазнали поранення, в тому числі – польський журналіст, затримано 180 псевдовболівальників – читаємо на шпальтах газети «Rzeczpospolita». Заворушення стали такою собі ложкою дьогтю у бочці меду – загальної позитивної атмосефри матчу. А чому не можна було діяти згідно із закликом, написаним на мості Понятовського, котрим йшли російські вболівальники? – запитує «Gazeta Wyborcza». Напис (англійською) звучав так: «Брати росіяни, вітаємо у Варшаві! (Тут було англійське слово на f) ... політику, давайте вип’ємо разом горілки сьогодні ввечері».