Logo Polskiego Radia
Print

Polska krajem partnerskim targów w Hanowerze

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 23.04.2017 11:52
  • Nie tylko firmy, ale także naukowcy, prezentują się podczas targów technologiczno-przemysłowych Hannover Messe.mp3
Polska, jako kraj partnerski międzynarodowych targów w Hanowerze, była współgospodarzem ceremonii otwarcia
Foto: mr.gov.pl

Polska, jako kraj partnerski międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze, była współgospodarzem niedzielnej ceremonii otwarcia, w której wzięła udział m.in. premier Beata Szydło i kanclerz Angela Merkel. Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzą też wspólnie w poniedziałek polskie stanowisko.

Beata Szydło podkreśliła, że na targach zaprezentuje się 10 firm i 20 start-upów z Polski oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

"Chcemy zaprezentować potencjał naszej gospodarki, chcemy zaprezentować najlepsze pomysły, projekty naszych przedsiębiorców, to jest okazja do tego, ażeby świat zobaczył jak wiele do zaprezentowania, jak wiele do zaoferowania ma polska gospodarka" - zaznaczyła premier.

Projekt gospodarczy polskiego rządu - powiedziała Szydło - przynosi efekty, a ostatnie wyniki gospodarcze pokazują, że Polska rozwija się coraz szybciej i coraz dynamiczniej.

"Dajemy szanse polskim przedsiębiorcom, stwarzamy dla nich coraz lepsze warunki, wierzę w to głęboko, że małe firmy, będą stawały się średnimi, średnie dużymi, a te duże będą konkurowały z największymi potentatami światowymi, to jest nasz cel, to jest nasza strategia" - podkreśliła.

Premier dodała, że wierzy, iż udział Polski w targach w Hanowerze przyniesie spodziewane rezultaty i efekty dla przedsiębiorców oraz polskiej gospodarki.

"Chcemy by biało-czerwona flaga na mapie gospodarczej świata pojawiała się w coraz większej ilości miejsc" - dodała szefowa rządu.

Polskie stanowisko – 1200 m kwadratowych, 200 firm

Polskie stanowisko na terenie targów zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych. Wśród 200 polskich firm, które tam się zaprezentują są m.in. Solaris Bus & Coach (producent autobusów, także elektrycznych), Saule Technologies (producent ultracienkich półprzeźroczystych ogniw fotowoltaicznych), Eko Energetyka (producent urządzeń do ładowania pojazdów elektrycznych) czy TMA Automation (projektant rozwiązań w dziedzinie robotyki oraz automatyki).

Obecne będą także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, osiem regionów, pięć specjalnych stref ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego. W strefie start-upów znajdzie się dodatkowo 18 młodych, innowacyjnych firm.

Polska obecność na targach będzie promowana pod hasłem "Smart means Poland".

Hannover Messe w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

IAR/PAP/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt