Nagroda POLIN 2017
PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan
09.08.2017 13:00
Jesienią po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda POLIN. Trafi ona do osoby, organizacji lub instytucji aktywnie działającej na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów.
Nagroda POLIN Rzeźba B.Falender Foto: M.Starowieyska.jpg
Od 2015 roku, czyli pierwszej rocznicy otwarcia muzealnej Wystawy Stałej pt. „1000 lat historii Żydów polskich” – laureatami Nagrody POLIN są osoby lub organizacje, które swoimi działaniami chronią pamięć o historii polskich Żydów oraz przyczyniają się do kształtowania wspólnej przyszłości, wzajemnego zrozumienia i szacunku pomiędzy Polakami a Żydami. Muzeum do 12 września czeka na zgłoszenia kandydatów do tegorocznej nagrody.
Zasady są proste – do 12 września każdy może zgłosić kandydata poprzez formularze umieszczone na stronie polin.pl/nagroda. Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym zgłoszenia są zbierane i weryfikowane, a w drugim laureata Nagrody POLIN wyłania kapituła. Co istotne, nagradzający mogą również przyznać wyróżnienie, zaś Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prof. Dariusz Stola - Nagrodę Specjalną.
W trakcie gali wręczenia Nagrody POLIN 2017, która odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich 28 listopada 2017, zwycięzca otrzyma rzeźbę autorstwa Barbary Falender oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych ufundowaną przez Tomka Ulatowskiego i Ygala Ozechova, Znamienitych Darczyńców Muzeum POLIN. Darczyńcy ufundowali także nagrody pieniężne dla wyróżnionych przez Kapitułę konkursu.
O, między innymi, dotychczasowych edycjach z Radosławem Wójcikiem, sekretarzem Nagrody Polin rozmawia Katarzyna Semaan.
KS/POLIN